Czym jest finansowanie zakupów firmowych?

WECFina to nowoczesna metoda finansowania, umożliwiająca  przedsiębiorcom nie tylko kupowanie produktów na raty, ale także oferuje faktoring zakupowy (inaczej odwrotny)  funkcjonujący na zasadzie odroczenia płatności o 30 dni (1 ratę).

Czym jest Faktoring zakupowy?

Faktoring odwrotny, zwany także faktoringiem zakupowym to nic innego jak szybki i bezpieczny rodzaj finansowania. Jest to proces, który zapobiega utraceniu płynności finansowej i rozwiązuje problem terminowego regulowania płatności, z którym zmaga się coraz więcej przedsiębiorców. Cała usługa polega na tym, że faktor, czyli firma zajmująca się finansowaniem przejmuje zobowiązanie klienta i na podstawie faktury proformy, zakupowej opłaca zakupy firmowe. Po upływie np. 30 dni kontrahent zobowiązany jest do uregulowania należności na rachunek faktora.

Zobacz jak to działa CASE STUDY

Aby jak najlepiej przybliżyć działanie i metody jakimi posługuje się WECFina postanowiliśmy omówić cały proces na zasadzie „kup teraz zapłać później”, od momentu wejścia na stronę www.wecfina.pl, aż po moment spłaty.

 

KROK 1.

Jan Kwiatkowski prowadzi firmę „KWIATIWOZ”, która produkuję specjalistyczne nawozy do kwiatów. Przedsiębiorca chce rozwijać swoją firmę, tak aby wykonywana praca była szybsza i efektywniejsza oraz aby zyski w sposób miarodajny się zwiększały.

Na rynku pojawia się oferta, zakupienia nowoczesnej maszyny w promocyjnej cenie 30.000 zł. Posiadanie takiego sprzętu znacząco ułatwiłoby funkcjonowanie firmy „KWIATIWOZ”, a co za tym idzie, zwiększyłaby ona swoją konkurencyjność i zyski. Jednak Jan Kwiatkowski nie dysponuje w tym momencie kapitałem 30.000 zł na niespodziewany wydatek. Przedsiębiorca postanawia sprawdzić, jakie ma możliwości finansowanie – poszukuje faktoringu zakupowego.

KROK 2.

Jan Kwiatkowski zaufał firmie „WECFina”, która jest częścią GRUPY KAPITAŁOWEJ WEC, działającej w obszarze finansów od 20 lat. Interesuję go odroczenie terminu płatności o 30 dni, dlatego po wpisaniu kwoty faktury proformy, czyli 30.000 zł wybrał 1 ratę miesięcznie.

KROK 3.

Dzięki wprowadzeniu danych do kalkulatora właściciel firmy mógł poznać dokładny koszt faktoringu zakupowego, bez żadnych dodatkowych, ukrytych opłat. Kupujący za odroczenie terminu płatności o 30 dni płaci 3% wartości brutto transakcji. Przy zakupie za 30.000 zł, całkowity koszt spłaty będzie wynosił przedsiębiorcę 30.900 zł.

KROK 4

Po wyborze dostawcy, pobraniu faktury proformy oraz  sprawdzeniu, kosztów odroczenia płatności, przedsiębiorca przechodzi na stronie do wypełnienia prostego wniosku, znajdującego się na stronie. Dzięki nowoczesnej technologii cały proces weryfikacji i faktoringu odwrotnego odbywa się online. We wniosku Jan Kwiatkowski podaje swoje podstawowe informacje, takie jak imię, nazwisko, numer telefonu i PESEL.

Pesel jest niezbędną informacją już na etapie wniosku, ponieważ na jego podstawie firma WECFina ma możliwość weryfikacji potencjalnego klienta w BIG- Biurze Informacji Gospodarczej. Proces weryfikacji natomiast jest błyskawiczny, ze względu na minimum formalności, decyzja podejmowana jest jeszcze tego samego dnia.

KROK 5

Po pozytywnym przejściu weryfikacji i akceptacji wniosku przelanie gotówki na konto firmowe przedsiębiorcy możliwe jest nawet w 5 minut. Dzięki takim działaniom przedsiębiorca może szybko skorzystać, a niespodziewanych, atrakcyjnych ofert, pojawiających się na rynku.

KROK 6

Po upływie 30 dni,  Jan Kwiatkowski reguluje swoje zobowiązanie w  kwocie 30.900 zł na rzecz firmy WECFina.

 

Komentowanie zablokowane