Finansowanie dla firm jest kluczowe w rozwoju i utrzymaniu działalności gospodarczej. Szczególnie ważne jest to dla startupów, które nie mają jeszcze wystarczających środków na rozwój firmy tak, by mogła sama na siebie zarabiać. Właściciele przedsiębiorstw mają duży wybór wśród form finansowań – kredyty, pożyczki, kapitał podwyższony, dotacje, subsydia. Każda z nich ma zarówno swoje zalety, jak i wady i opiera się na różnych warunkach.

Jakie są warunki finansowania? 

Korzystanie z własnych środków zapewnia z pewnością większą kontrolę, jednak może w pewnym momencie ograniczyć skalę rozwoju, ze względu na brak zasobów. Kredyty bankowe mogą zapewnić takie zasoby, ale łączą się z licznym odsetkami. Istotne jest, by przedsiębiorca odpowiednio się przygotował przed ubieganiem się o finansowanie. Dokładne zapoznanie się z warunkami umowy, utrzymanie dobrej historii finansowej oraz, w przypadku pożyczek i kredytów, zdolność kredytowa i plan biznesowy są kluczowe przy tej procedurze. Zazwyczaj, przedsiębiorca musi okazać m.in. bilanse, dokumenty rejestracyjne, wszelkie umowy handlowe czy informacje o strukturze własnościowej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z finansowania?

Finansowanie dla firm umożliwia zakup niezbędnego sprzętu czy modernizację projektów. Przedsiębiorca nie musi martwić się o nagłe wydatki, które pokrywałyby się z innymi obligatoryjnymi kosztami w danym czasie. Tym samym, zapewnia sobie płynność finansową i nieustanny rozwój przedsiębiorstwa. Nie musi on wybierać, na co przeznaczy środki pieniężne, ponieważ jedną rzecz może opłacić samodzielnie, a drugą sfinansować z pomocą firmy finansującej biznes.

Podczas ubiegania się o finansowanie z WECFina, przedsiębiorca nie musi spełniać szeregu warunków by je uzyskać. Warunkiem uzyskania środków pieniężnych jest posiadanie działalności gospodarczej od minimum 3 miesięcy oraz brak wyraźnych zadłużeń w bazach typu BIK, BIG oraz KRD. Czas weryfikacji tych warunków to 1 dzień roboczy.


Jeśli chodzi o dokumenty i formalności, potrzebne są jedynie dane Twoje i Twojej firmy oraz informacje o proformie, umowie, fakturze lub zamówieniu, na jakie ma zostać zrealizowane finansowanie.


Minimum formalności, maksimum satysfakcji – złóż wniosek online TUTAJ 

Komentowanie zablokowane